19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Rzeczy, o których powie nam każdy stomatolog Chorzów

2 min read

Region Śląska to zdecydowanie region, którego mieszkańcy coraz bardziej dbają o swoje zdrowie, uzębienie oraz wszelkie kwestie związane z posiadaniem pięknego uśmiechu. Jednak ciągle niestety okazuje się, że wiele osób nie potrafi właściwie dba o zęby. Jak przedstawiają się największe błędy na tym polu? O czym warto wiedzieć? Co powie nam absolutnie każdy dentysta Katowice?

1) nieleczony ząb może prowadzić do ciężkiego stanu

Zdecydowanie jest to prawda. Każdy stomatolog Katowice powie nam, że niestety nieleczony ząb to nie tylko poboli i przestanie, bo umrze. Konsekwencje nieleczenia zęba mogą być naprawdę znacznie bardziej poważne i obejmować wiele narządów. Tak samo bowiem jak niewinna infekcja gardła może rozprzestrzenić się na sąsiednie narządy i nieleczona spowodować zapalenie płuc, tak nieleczony ząb może być przyczyną nawet sepsy!

2) Przeglądu uzębienia powinno dokonywać się raz na rok

Tu jednak na pewno znajdzie się stomatolog Chorzów, który zaleci nam regularne kontrole co pół roku. Dlaczego? Otóż związek to będzie miało przede wszystkim z tym, że niektórzy mają słabsze uzębienie. Co więcej, u niektórych też jest kwestia tego, że niestety różne drobne ubytki, nadżerki w szkliwie itp. wymagają znacznie częstszych kontroli z uwagi na trudne do przewidzenia stany niepożądane.

3) nie tylko niejedzenie słodyczy ma wpływ na nasze zęby

Wszędzie promowane jest niejedzenie słodyczy jako podstawa dbania o stan uzębienia. Oczywiście jest to najważniejsza kwestia, jednak każdy stomatolog Katowice powie nam, że również bardzo istotne jest to, w jaki sposób się generalnie odżywiamy, czy odpoczywamy, jak dbamy o siebie, czy uprawiamy sporty itp.

4) Jeden zaufany dentysta Katowice to podstawa

Warto także napomknąć nieco o tym, że opłaca się posiadać jednego, zaufanego stomatologa na Śląsku. Niektórzy bowiem popełniają ten błąd, że za każdym razem idą do kogoś innego. To nie jest najlepsza taktyka, bowiem taki dentysta nie ma pełnej informacji o naszych zębach. Takie skakanie od dentysty do dentysty może nawet doprowadzić do tego, że w zasadzie będziemy mieć problem z nadmierną liczbą leczonych zębów. Żaden stomatolog Chorzów nie będzie bowiem miał nawet możliwości zaobserwowania, ze przykładowo dana bruzda u nas wcale nie nadaje się od razu do leczenia, tylko do obserwacji…