20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

SPA w cenie każdego urlopu

2 min read

Ludzie zawsze jechali nad morze, aby poprawić swoje zdrowie. Bardzo przydatne jest spędzenie tygodnia lub dwóch w spa nad morzem. Oprócz morskiej bryzy, kąpieli słonecznych i możliwości pływania, ile dusza zapragnie, nad morzem goście otrzymują codzienne zabiegi, których nawet najdroższy salon nie może zaoferować. W tym tekście porozmawiamy o możliwościach wypoczynku nad morzami.

Na jakie zabiegi można życzyć?

Woda morska oczyszcza pory skóry twarzy

Uważni wczasowicze często zauważają ten fakt: pory są mniej aktywnie i wydzielają mniej tłuszcz już po pierwszym dniu odpoczynku nad morzem. To niesamowita prawda! Po pierwsze, w pobliżu morza nie ma substancji zanieczyszczających powietrze, które są w 50% odpowiedzialne za zanieczyszczenie porów skóry (spaliny, emisje przemysłowe itp.).

Po drugie, woda morska zawiera sól, która jest silnym środkiem peelingującym. Podczas kąpieli w morzu należy kilkakrotnie umyć twarz wodą morską. Nie jest to jednak konieczne, bo morze zrobi wszystko samo. Naturalne spa nad morzem działa bez zastrzeżeń.

Kąpiele morskie na katar

Pozbycie się przewlekłego nieżytu nosa i alergii jest możliwe podczas urlopu w spa nad morzem. Woda morska leczy przewlekłe zapalenie zatok i alergie.

Od ponad wieku praktykowane jest leczenie zapalenia zatok, nieżytu nosa i alergii za pomocą płukania nosa i gardzieli wodą morską. Podczas wakacji nad morzem zaleca się płukanie nosa bezpośrednio w wodzie. Wskazane jest, aby popłynąć dalej lub wybrać bezludną plażę. Będąc w wodzie, musisz zebrać wodę morską dwiema dłońmi, przechylając głowę na bok, wciągamy wodę z jednym nozdrzem. Następnie należy energicznie wydmuchnąć ja z powrotem. Jeśli przeziębienie występowało regularnie w ciągu roku, codzienne płukanie wodą morską podczas odpoczynku z pewnością poprawi sytuację w nadchodzącym roku.

Peeling ciała

Ludzie lubią stać i czekać na fale. Dlaczego? Prawdopodobnie odpowiedź leży w naszej podświadomości. W końcu taki proces zapewnia najsilniejszy peeling skóry ciała, a także najskuteczniejszy peeling i – uwaga – masaż antycellulitowy. Dzień spędzony na „walce” z falami morskimi zapewni opiekę SPA całkowicie za darmo.

Morski klimat leczy nerwice i depresję

Prawdopodobnie każdy zauważył fakt, że na plaży praktycznie nie ma znudzonych ludzi. W nadmorskim spa wszyscy się dobrze bawią. Ludzie w wieku emerytalnym bez skrępowania pluskają się i skaczą w falach na równi z dziećmi. Jaki jest powód? Chodzi o to, że woda jest źródłem energii i harmonii dla człowieka.