19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Szczyrk- miasto wielu atrakcji

2 min read

Szczyrk to miasto, do którego warto pojechać o każdej porze roku. Położone jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie z dopływami rzeki Żylicy.Jest to idealne miejsce nie tylko do pieszych wędrówek górskich, czy wypraw rowerowych. Szczyrk atrakcje turystyczne oferuje różne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Szczyrk ciekawe miejsca, których nie można pominąć

Nikt, kto odwiedził Szczyrk, nie może pominąć spaceru słynnym deptakiem wzdłuż Żylicy. Deptak ten zaczyna się pośrodku rynku, aż do miejscowości Buczkowice. Po drodze można podziwiać świeżo wyremontowany plac i nowoczesną fontannę.Jeśli chodzi o atrakcje Szczyrk ma dwa bardzo ciekawe, zabytkowe sanktuaria. Pierwsze to sanktuarium św. Jakuba, najstarszy i najcenniejszy zabytek w mieście. Pochodzi z 1800 roku, jest drewniany i bardzo klimatyczny. Drugie to Sanktuarium na Górce, gdzie według legendy dwunastoletniej dziewczynce przez kilka dni ukazywała się Matka Boska i namawiała ją do modlitwy.Szczyrk ciekawe miejsca ma różne, jak np. schronisko Chata Wuja Toma, utrzymane w ciekawym, typowo góralskim klimacie.

Szczyrk atrakcje turystyczne dla miłośników gór

Wśród licznych turystów przybywających do Szczyrku przeważają miłośnicy pieszych wędrówek górskich. Popularne są wycieczki na Skrzyczne, czyli najpopularniejszy szczyt w Szczyrku.Jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który należy do Korony Gór Polskich. Kolejka na szczyt kursuje przez cały rok, można tam też dostać się pieszo niebieskim szlakiem.Atrakcje Szczyrk oferuje również dla zwolenników kolejek linowych. Wyciąg krzesełkowy działa tam przez cały rok, i składa się z dwóch odcinków. Na całej długości pasażerowie mają do dyspozycji czteroosobowa kanapę, która wyposażona jest w osłony przed wiatrem.Innym ciekawym miejscem jeśli chodzi o Szczyrk jest Klimczok. Ten popularny szczyt można zdobywać z kilku różnych miejsc. Widoki ze szczytu jakie można podziwiać warte są każdego wysiłku związanego z wędrówką.

Inne atrakcje Szczyrku

Do innych atrakcji Szczyrku zaliczyć można na pewno liczne gospody i restauracje, w których można spróbować dań kuchni regionalnej i posłuchać na żywo muzyki góralskiej.

Jeślili chodzi o bazy noclegowe to bez problemu można znaleźć pokój w hotelu, schronisku.