20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Czy wakacje z dziećmi to koszmar?

2 min read

Zasada jest zawsze taka sama. Gdy dwoje ludzi się poznaje, po pewnym czasie zaczynają oni zastanawiać się nad wspólnie spędzonymi wakacjami. Jest wtedy – mówiąc kolokwialnie – sielsko i anielsko, gdyż czas dzieli się wyłącznie pomiędzy siebie. A co, jeśli w tym związku pojawią się dzieci? Tak, wakacje z dziećmi też mogą być przyjemne!

Pierwsze morze, pierwsze góry

Niezależnie od tego, z jaką gromadką dzieci wyjeżdża się na wakacje, jednego można być pewnym – pierwszy wypad jest zawsze najbardziej udany. To wtedy dzieci po raz pierwszy poznają dane miejsce, obserwują (często) tłum ludzi i cieszą się każdą, nawet najmniejszą rzeczą.

Widać to zwłaszcza na przykładzie morza i gór. Jeśli dzieci widzą je po raz pierwszy, to wakacje z maluchami miną z pewnością bardzo udanie. Co z tego, że nie potrafią one jeszcze mówić, skoro niezwykła radość towarzyszy im w momencie pierwszego wejścia do morza.

Jedzenie to nie problem

W przypadku wyjazdu z bardzo małymi dziećmi, zorganizowanie im jedzenia nie jest problemem, gdyż butelka zawsze się znajdzie. Jeśli dzieci są większe, wyjście do restauracji może być utrudnione, ale zawsze można je „obłaskawić” czymś smacznym i pożywnym. Poza tym można też postawić na domowe obiady.

Organizując Wakacje z dziećmi, warto postarać się o pokój z własnym aneksem kuchennym. Korzystanie z rozwiązań dostępnych dla wszystkich może i jest dość łatwo dostępne (większość nadmorskich hosteli jest tak zorganizowana), ale – z punktu widzenia rodzica – mało praktyczne.

Jak zorganizować sobie czas?

Przygotowując się do wakacji z dziećmi, należy pamiętać o tym, by odpowiednio zorganizować sobie czas. Najlepiej nie eksponować się zbytnio na światło słoneczne, gdyż może ono doprowadzić nie tylko do oparzeń, ale też do zbytniego odwodnienia (w połączeniu z wysoką temperaturą). A jeśli do niego już dojdzie, to nie należy „zbijać” gorączki za pomocą paracetamolu!

Podsumowując, wakacje z dziećmi to może i pewna odpowiedzialność, ale też… mnóstwo radości. I choć na pierwszy rzut oka mogą one zapowiadać się dość strasznie, to jednak każdy rodzic podkreślić, że są one wyjątkowe. I właśnie dlatego warto się na nie wybierać i to nie tylko w okresie czerwca, lipca i sierpnia.