19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pamiątka chrztu – oryginalne i ciekawe pomysły na prezent

2 min read

Chrzest to niezwykle podniosłe wydarzenie o religijnym i rodzinnym charakterze wymagające zarówno odpowiedniej oprawy, jak i gustownego upamiętnienia.

Chrzest – jaki upominek wybrać?

Wybierają upominek na chrzest musimy wziąć pod uwagę między innymi to, w jakim charakterze zostaliśmy zaproszeni. Jeżeli jesteśmy zwykłymi gośćmi i nie pełnimy roli rodziców chrzestnych, możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w wyborze prezentu.

Rodzice chrzestni, czyli najważniejsi z gości, na wybór prezentu powinni poświęcić zdecydowanie więcej czasu. W przypadku rodziców chrzestnych doskonale sprawdzą się nieco bardziej klasyczne rozwiązania. Przyjęło się również, że to właśnie do rodziców chrzestnych należy wykazanie się największa szczodrością przy obdarowywaniu malucha.

Pamiątka chrztu – ciekawe pomysły na prezent

Jednym ze sprawdzonych patentów na prezent na chrzciny jest złoty medalik. Medalik z religijnym motywem lub podobizną świętego to sprawdzone rozwiązanie, które zawsze będzie na miejscu. Dodatkowym, niezwykle ciekawym detalem może być umieszczenie na medaliku grawera, dzięki czemu prezent zyska niepowtarzalnego charakteru.

Często wybieranym prezentem są również różnego rodzaju albumy na zdjęcia. Na rynku dostępnych jest wiele typów albumów. Można spotkać zarówno klasyczne albumy, jak i nieco bardziej wymyślne, na przykład takie w postaci drewnianych szkatułek czy książek.

Coraz częściej spotyka się także wykonane ze srebra lub pozłacane skarbonki z grawerem. Prezent ten to doskonały pomysł na połącznie tradycji z nowoczesnością i niezwykle ciekawe podejście do tematu.

Pamiątkowe dyplomy i tabliczki z grawerem – czyli jak w prosty sposób zadbać o detale

W ostatnich latach niezwykle popularnym pomysłem na prezent na chrzciny stały się pamiątkowe dyplomy oraz tabliczki z grawerem. Pamiątka chrztu w postaci odpowiednio spersonalizowanego dyplomu to doskonały i niezwykle prosty sposób na oryginalny i ciekawy prezent. Dyplom umieszczony w ramce można w powodzeniem zawiesić w pokoju dziecka, na przykład tuż nad jego łóżkiem.

Tabliczka z grawerem, podobnie jak pamiątkowy dyplom, doskonale sprawdzi się jako pamiątka chrztu. Tym co uczyni ją jeszcze bardziej wyjątkową będą spersonalizowane i oryginalne życzenia.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl.