19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej – dlaczego warto?

2 min read

W codziennym pośpiechu brakuje nam czasu na zdrowe i zbilansowane posiłki. Także stres przyczynia się do tego, że zjadamy za dużo i niekoniecznie to, co powinniśmy. Wszystko to przyczynia się stopniowo do obniżenia naszego nastroju, a z czasem również może prowadzić do nadwagi i groźnych chorób cywilizacyjnych. Jak temu zapobiec?

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej

Jest to propozycja dla osób, które potrzebują konkretnych wskazówek do tego, jak prawidłowo się odżywiać, wdrożyć prawidłowe nawyki do codziennego życia, oczyścić organizm, a także pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Z wczasów mogą skorzystać w celach profilaktycznych osoby zdrowe, a także osoby dotknięte już chorobami cywilizacyjnymi.

Szczególnie wskazane są one dla osób, które borykają się z takimi chorobami i dolegliwościami jak nadciśnienie, cukrzyca, nadwrażliwe jelito, alergie, zapalenie wątroby, wysoki poziom cholesterolu, otyłość, wrzody żołądka, zwyrodnieniowe i reumatoidalne zapalenie stawów oraz wiele innych. Wczasy zdecydowanie pomogą poprawić samopoczucie i nauczyć się stosować zdrowe nawyki w codziennym życiu.

Na czym polega fenomen diety dr Dąbrowskiej?

Jest to przede wszystkim dieta oczyszczająca, która pozwala pozbyć się złogów i toksyn w naszym organizmie, które pojawiły się tam przede wszystkim wskutek nieprawidłowego odżywiania. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz naszego samopoczucia. Polega ona na zdrowej i zbilansowanej diecie, która opiera się przede wszystkim na świeżych warzywach i owocach.

Posiłki są smaczne, różnorodne i sycące. Jako że warzywa i owoce zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, wody oraz niezbędnych mikro i makroelementów, skutki diety widoczne są w poprawie samopoczucia, a także przede wszystkim redukcji masy ciała. Poza tym poprawia się wygląd skóry, włosów i paznokci.

Program wczasów z dietą dr Dąbrowskiej

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej obejmują zakwaterowanie w domu wczasowym o wysokim standardzie, który zlokalizowany jest w atrakcyjnej pod względem przyrodniczym okolicy. Uczestnicy otrzymują zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki.

Program wczasów obejmuje również ciekawe zajęcia z aktywności fizycznej, wykłady z zakresu zasad zdrowego odżywiania się oraz wiele innych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra