20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Aktywne i pomysłowe urodziny dla dzieci

2 min read

Zorganizowanie balu urodzinowego dla dziecka to wyzwanie! I nie tylko o pieniądze tu chodzi. Jako że dzieci szybko się nudzą w organizacji urodzin dla dzieci najważniejszy jest pomysł na miejsce i temat przewodni. Liczy się wzbudzenie zainteresowania, wywołanie myślenia kreatywnego, zaproszenie do aktywności umysłowych lub fizycznych.

Urodziny dla dzieci w domu

To dobry pomysł pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednio dużą powierzchnią. Najlepiej jeśli do dyspozycji jubilata i jego gości będziemy mieć salon oraz ogród (w ciepłych miesiącach roku).

Zaletą przyjęć domowych jest ich niższy koszt. Największą wadą jest to, że organizatorzy przyjęcia zaangażowani w obsługę gości nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich zabawach. Chyba, że zatrudnią osoby do obsługi kulinarnej oraz animatorów odpowiedzialnych za realizację programu. W takim układzie urodziny dla dzieci organizowane w domu wszystkim członkom rodziny dadzą wiele radości.

Recepta na udane urodziny dla dzieckaJakie warunki należy spełnić, aby dzieci dobrze bawiły się na imprezie? Najważniejsze z nich to:
• Dobre jedzenie
• Dekoracje
• Atrakcje

W urodzinowym menu nie powinno zabraknąć przekąsek, napojów oraz słodyczy, wśród których najważniejszym elementem jest tort. Przekąski to głównie kanapeczki, koreczki, krakersy z pastami, owoce, bakalie, obrane i pokrojone marchewki lub inne warzywa.

Napoje powinny być serwowane przez cały czas – najlepiej ustawić je w kilku miejscach z odpowiednią ilością papierowych kubeczków lub kubeczków plastikowych wielorazowego użytku, które systematycznie należy myć i uzupełniać.

Dekoracje urodzinowe

Ich ilość, kształty, kolory zależą od indywidualnych upodobań. Oczywiście barwą dominującą powinien być ulubiony kolor jubilata.

Przygotowując salę, namiot, taras, ogród do przyjęcia należy przewidzieć miejsce na prezenty od gości – stół przykryty ładnym obrusem pod kolor dekoracji.

Można także przygotować czapeczki dla gości – w sklepach jest wielki wybór takich akcesoriów, ale personalizowane np. imionami, wykonane samodzielnie przez gospodarzy staną się dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania.

Atrakcje na urodziny dla dzieci

Bez nich będzie drętwo, nudno i krótko. Dzieciom trzeba czymś zająć czas i odwrócić ich uwagę od rzeczy w tym dniu nieistotnych.

Można dobrać atrakcje nastawione na aktywność fizyczną – te poleca się w ciepłych miesiącach podczas przyjęć organizowanych na powietrzu.Zawsze entuzjastycznie dzieciaki przyjmują występy profesjonalnych klaunów, baloniarzy, prestidigitatorów.

Niesztampowym pomysłem może być pokaz tresury psów czy występy z innymi zwierzętami, na przykład z papugami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.