16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Zabezpieczenie przed uszkodzeniem sprzętu

2 min read

Sprzęt elektroniczny jest bardzo delikatny i zazwyczaj kosztowny. Uszkodzenie tego typu produktu podczas transportu lub przechowywania wiąże się zazwyczaj z dużymi stratami. Szczególnie że upadki czy uderzenia to najczęstsze przyczyny uszkodzeń towarów, czy to na magazynach, czy w czasie dostaw. Producenci muszą się więc odpowiednio zabezpieczyć, aby ograniczyć straty.

Dostępne możliwości

Wiele osób przygotowujących przesyłkę, korzysta z odpadów papierowych, kartonów czy różnego typu dostępnych folii. Jest to dobre rozwiązanie do domowego użytku. Nie sprawdzi się jednak w przypadku sprzętu elektronicznego. Przede wszystkim do pakowania takich produktów powinno się stosować zabezpieczenia zapewniające właściwą warstwę ochronną.

Idealnie sprawdzi się w tym przypadku pianka polietylenowa 5mm. Przede wszystkim wyróżnia się ona odpornością, jest wytrzymała i elastyczna, nie ulega rozdarciu. Dodatkowo chroni przed wstrząsami, wilgocią i wysokimi temperaturami.

Pianka w rolce – zalety

Pianka polietylenowa w rolkach określana również jako pianka techniczna, jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem dedykowanym wielu branżom. Ma wiele zalet, jak wspomniane już właściwości izolacyjne. Dodatkowo jest bardzo odporna i chroni sprzęt nie tylko przed wilgocią, ale również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami.

Ważną informacją jest również to, że pianka polietylenowa 5mm podlega recyclingowi, jest więc przyjazna środowisku. Można ją również używać wielokrotnie, ponieważ dzięki swojej elastyczności nie traci kształtu ani swoich właściwości ochronnych.

Różne warianty pianek

Na rynku dostępna jest Pianka w rolce w wielu wariantach. Przede wszystkim najistotniejsze parametry to szerokość oraz grubość. Pianka polietylenowa w rolkach jest dostępna w szerokościach od 0,1 nawet do 2 metrów. Grubości pianki do wyboru mieszczą się w przedziale 0,8 – 15 mm. To daje szeroką gamę dostępnych opcji, dzięki czemu każdy produkt może być właściwie zabezpieczony.

Pianka w rolce jest najbardziej popularna, ponieważ jest lekka i nie zajmuje wiele miejsca w magazynie. Można ją jednak zakupić również w formie arkuszy czy laminatu, nacinaną lub w postaci pasów. Producenci oferują bardzo szeroką gamę produktów.