20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Żakardowe zasłony – najważniejsze zalety

2 min read

Zasłony do salonu lub sypialni powinny być stylowe, estetycznie wykończone oraz trwałe. Ważne jest to, aby pozostały w nienagannym stanie długie lata. Powinny być proste i szybkie w czyszczeniu. Zdecydowana większość osób pragnie uniknąć prania ręcznego, które jest męczące, a zarazem czasochłonne. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być żakardowe zasłony zaciemniające, których zalety przedstawiono poniżej.

Gruby materiał nieprzepuszczający światła

Żakardowe zasłony zaciemniające o optymalnej gramaturze są dość grube, co pozwala ograniczyć przenikanie światła. Ma to szczególne znaczenie podczas snu oraz relaksu. Istotne jest to, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej przeanalizować skład materiałowy. Ważne jest, by zasłony do sypialni chroniły także przez nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie posiadają rolet lub żaluzji.

Zasłony do sypialni, które chronią przed słońcem ułatwiają utrzymanie dogodnej temperatury. Właśnie dlatego fantastycznie sprawdzają się one w pomieszczeniach wyeksponowanych na stronę południową.

Solidna tkanina odporna na deformacje

Zasłony do salonu wykonane z tkaniny żakardowej są solidne, a zarazem niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że przez lata pozostają w niezmiennej formie. Nie trzeba martwić się o deformacje, ani nieestetyczne ślady użytkowania. Wytrzymały materiał można prać w pralce automatycznej, co również stanowi zaletę.

Plusem opisywanych zasłon zaciemniających jest również fakt, że szybko i bezproblemowo można je „ułożyć”. Są one nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne.

Stylowe zasłony do eleganckich wnętrz

Kolejnym atutem żakardowych zasłon do sypialni jest efektowne wzornictwo. To stylowe tekstylia, które pięknie prezentują się w eleganckich wnętrzach. Nadają pomieszczeniu luksusowego charakteru, a zarazem przytulności. Uchodzą za uniwersalne, a jednocześnie ponadczasowe.

Żakardowe zasłony do sypialni są niezwykle przyjemne w dotyku, co również ma znaczenie. Ponadto, występują one w wielu wzorach oraz kolorach. Znalezienie odpowiedniego wariantu nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Sporym zainteresowaniem cieszą się modele w neutralnych barwach, takich jak beż, kość słoniowa, biel, zgniła zieleń, grafit, czerń.