19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

2 min read

Język angielski jest oficjalnym językiem w 55 krajach a rozpowszechniony w ponad 100. To właśnie dlatego znajomość angielskiego jest bardzo przydatna podczas wyjazdów zagranicznych.

Angielski angielskiemu nierówny

Wydawać by się mogło, że kilka lat nauki angielskiego w szkole (jest obowiązkowy) powinno wystarczyć. Tymczasem tak nie jest, bo program szkolny skoncentrowany jest na poznawaniu zasad gramatyki i opanowaniu znajomości języka na poziomie komunikatywnym. Będziemy umieli spytać się o drogę, zrobić zakupy w sklepie, porozumieć się w hotelu i ewentualnie prowadzić konwersację towarzyską. To stanowczo za mało, by starać się o interesującą pracę.

Możliwości zatrudnienia z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego są bardzo duże. Przede wszystkim w zagranicznych korporacjach i mniejszych firmach, które mają swoje oddziały na terenie Polski. Jeszcze większe możliwości daje wyjazd za granicę i zatrudnienie w strukturach organizacji europejskich lub światowych. Z tych względów warto zainwestować w kurs języka angielskiego. Kursy w prywatnych szkołach nastawione są przede wszystkim na poszerzanie słownictwa z różnych dziedzin i na umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy. Najczęściej prowadzą je native speakerzy, czyli osoby których językiem ojczystym jest angielski.

Dlaczego jeszcze warto wybrać kurs języka angielskiego?

Oczywiście kariera zawodowa jest ważna, ale bardzo dobra znajomość języka angielskiego przydatna jest także w wielu innych sytuacjach.

Przede wszystkim podczas podróży zagranicznych, zwłaszcza do krajów egzotycznych. Znając angielski łatwiej jest poznać kulturę i obyczaje panujące na terenie innych państw. Ludzie, którzy potrafią się porozumieć w jednym języku są bardziej otwarci, chętniej opowiadają o swoich zwyczajach, potrawach regionalnych, wyznawanych wartościach, religii. Takie podróże są bardzo kształcące.

Coraz więcej Polaków prowadzi swój biznes w przestrzeni globalnej, znajomość angielskiego jest tu bezwzględnie konieczna, bo na całym świcie został uznany za język biznesu. Oczywiście znajomość specjalistycznego słownictwa ekonomicznego można posiąść na specjalnym kursie języka angielskiego.

To tylko kilka korzyści wynikających ze znajomości języka angielskiego, do pozostałych można zaliczyć możliwość oglądania filmów bez dubbingu lub czytanie literatury w oryginale.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.