19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego warto zorganizować szkolenia bhp online?

2 min read

Na pracodawcy spoczywa obowiązek przeszkolenia każdego nowego pracownika z przepisów bhp. Szkoleniem powinna zająć się profesjonalna firma, posiadająca właściwe uprawnienia. Przy obecnych możliwościach technicznych kurs nie musi odbywać się w siedzibie firmy – z powodzeniem można przeprowadzić go przez internet, oszczędzając czas i zyskując wygodę.

Zaliczony kurs bhp – obowiązek każdego nowego pracownika

Zgodnie z prawem firma zatrudniając nowego pracownika, jest zobowiązana przeprowadzić dla niego dopasowane do rodzaju stanowiska szkolenie bhp – inne dla pracy biurowej, inne dla np. pracy z udziałem maszyn czy pojazdów. Taki kurs bhp powinna zorganizować posiadająca właściwe uprawnienia firma.W trakcie szkolenia pracownik musi poznać zagrożenia dotyczące stanowiska pracy, poznać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa, dowiedzieć się, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Powinien też przed rozpoczęciem pracy przejść kurs pierwszej pomocy.

Zalety szkolenia bhp online – dlaczego warto?

Dawniej kursy bhp przeprowadzano w siedzibie firmy lub w wynajętej sali, prezentując materiały na slajdach lub wydrukach. Rozwój technologii udostępnił zupełnie nowe możliwości. Świetną alternatywą dla tradycyjnego spotkania face to face są szkolenia bhp online.Internetowy kurs bhp ma wiele zalet. Pracodawca nie martwi się, gdzie przeprowadzić szkolenie, pracownik nie musi osobiście stawić się w wyznaczonym terminie, może przejść szkolenie o dowolnym czasie, korzystając z domowego komputera. Szkolenie jest szybkie, intuicyjne, dostarcza wszystkich niezbędnych informacji, treści uzupełnione są o wyjaśniające różne kwestie grafiki. Na koniec szkolony przechodzi przez test sprawdzający jego wiedzę.

Jak zorganizować kursy bhp przez internet?

Przeprowadzenie szkolenia bhp przez internet staje się coraz łatwiejsze. Wystarczy skontaktować się z firmą specjalizującą się w tego typu kursach, a następnie ustalić, ilu pracowników i w jakim terminie ma odbyć szkolenie, w zakresie jakich stanowisk. Pracodawca otrzymuje link i dane do logowania, które powinien przekazać pracowników. Ci w wyznaczonym przedziale czasu, np. w danym miesiącu czy tygodniu, logują się na stronę e-learningową i uruchamiają kurs. Po przejściu go pomyślenie wystawiany im jest certyfikat zaliczonego szkolenia.